logomark 4-22 SM

Rema Hort Mann Foundation

Gallery

[et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2020 Los Angeles Grantees” title=”2020 Los Angeles Grantees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_portfolio admin_label=”Portfolio” title=”2020 Los Angeles Grantees” fullwidth=”off” include_categories=”58″ show_title=”on” show_date=”off” background_layout=”light” auto=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2019 New York Grantees” title=”2019 New York Grantees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”10″ include_categories=”56″ show_title=”on” show_categories=”off” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2019 New York Nominees” title=”2019 New York Nominees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”77″ include_categories=”55″ show_title=”on” show_categories=”off” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2019 Los Angeles Grantees” title=”2019 Los Angeles Grantees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”10″ show_title=”on” show_categories=”off” show_pagination=”on” background_layout=”light” include_categories=”54″ /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2019 Los Angeles Nominees” title=”2019 Los Angeles Nominees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Abigail Raphael Collins

Adee Roberson

Adrienne DeVine

Ahree Lee

Alake Shilling

Alejandro Pineiro Bello

Amanda Horowitz

Andrew Cameron

Andrew Freire

Arshia Fatima Haq

Artemisa Clark

Aydinaneth Ortiz

Brandon Drew Holmes

Bully Fae Collins

Carey Coleman

Chelle Barbour

Christian Tedeschi

Cori Redstone

Dana Kern

David Gilbert

David O. Alekhuogie

Dylan Mira

Dylan Roberts

EJ Hill

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Elise Bernal

Elliot Reed

Emily Marchand

Evan Whale

Gabrielle Civil

Gal Amiram

Ignacio Perez Meruane

Jaklin Romine

Jasmine Nyende

Jen Smith

Jimena Sarno

Jonathan Chacon

Joshua Rains

Julia Orquera Bianco

Julie Weitz

Lisa Ohlweiler

Liz Nurenberg

John Hulsey

Lucy Bull

Luis Ernesto Zavala

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Luke Rogers

Martina Onyemaechi Crouch-Anyarogbu (MOCA)

Matthew Lax

Miguel Sebastian Hernandez

Nancy Baker Cahill

Narsiso Martinez

Nick Flessa

Pamela Ramos

Rachel DuVall

Rebecka Jackson-Moeser

Ruth Nemet

Samira Yamin

Shagha Ariannia

Sterling Wells

Susu Attar

Sydney Croskery

Texas Isaiah

Thinh Nguyen

Yaron Michael Hakim

Yasmine Diaz

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2018 New York Grantees” title=”2018 New York Grantees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”10″ include_categories=”52″ show_title=”on” show_categories=”on” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2018 New York Nominees ” title=”2018 New York Nominees ” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Adama Delphine Fawundu

Addison Walz

American Artist

Amy Khoshbin

Baseera Khan

Becca Albee

Ben Browne

Brendan Joseph Fagan

Calvin Siegel

Carter Seddon

Cheyenne Julien

Colleen Billing

Cougar Vigil

Dana Lok

Danica Lundy

David Torres II

Devin N. Morris

Dionis Ortiz

Ektor Garcia

Elizabeth Bick

Elliott Jerome Brown Jr.

Erin Lee Jones

Genevieve Lowe

Graham Hamilton

Hsini Desiree Des

Hugh Hayden

Irini Miga

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Ivan Forde

James Miller

Jeannine Han

Joell Baxter

John Szlasa

Jon Wang

Jonathan Gardenhire

Jordan Nassar

Jose Delgado Zuniga

Jude Griebel

Jules Gimbrone

Julia Norton

Kara Rooney

Kathryn McCarthy

Kennedy Yanko

Lachell Workman

LaKela Brown

Laura Frantz

Lex Brown

Lexie Smith

Lindsay M Burke

Madeline Donahue

Maria Calandra

Maria Lucia Varona Borges

Matthew Stone

Meena Hasan

Morgan Mandalay

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

 

Naudline Pierre

Nickola Pottinger

Peter LaBier

Priyanka Dasgupta & Chad Marshall

Rachel Eulena Williams

Rachel Malin

Rachelle Dang

Robert James Zehnder

Robert Nava

Roberto Jamora

Sara Stern

Sarah Esme Harrison

Samantha Nye

Sedrick Chisom

Simone Kearney

Sophia Argirro Kayafas

Sydney Shen

Tanya Merrill

Tommy Kha

Tuesday Smillie

Vincent Dermody

Violet Dennison

Winslow Laroche

Xiaofu Wang

Yasi Alipour

Zac Hacmon

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2018 Los Angeles Grantees” title=”2018 Los Angeles Grantees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”10″ include_categories=”50″ show_title=”on” show_categories=”on” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2018 Los Angeles Nominees” title=”2018 Los Angeles Nominees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

 

Oscar Alvarez

Charmaine Bee

Elise Bernal

Maura Brewer

Tanya Brodsky

Lander Burton

Andrew Cameron

Rafa Cardenas

Cay Castagenetto

Artemisa Clark

Bryan Collins

Beatriz Cortez

Lena Daly

Stephanie Deumer

Kelman Duran

Ben Echeverria

Janiva Ellis

Kohshin Finley

Andrew Freire

Daniel Gaitor-Lomack

Gloria Galvez

Sara Gernsbacher

David Gilbert

Jason Gomez

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Andrew Greene

B.F Hall

Michelle Carla Handel

EJ Hill

Brandon Holmes

Kristin Hough

Maya Jordan

Kara Joslyn

Max Karnig

Greg Kozaki

Bessie Kunath

Young Joon Kwak

Matthew Lax

Joe Leavenworth

Kang Seung Lee

Susan Logoreci

Ned Low

Emily Marchand

Miles Martinez

Chelsea McCarthy

Joshua Miller

Star Montana

Chelsea Mosher

Bashir Naim

Ben Noam

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Liz Nurenberg

Michael Parker

Annie Pendergrast

Kari Reardon

Elliot Reed

Guadalupe Rosales

Jimena Sarno

Ellen Schafer

Asha Schecter

Alake Schilling

Chas Schroeder

Julian Tan

Walker Tate

Conor Thompson

Vidhi Todi

Clarissa Tossin

Valerie Veator

Sophie Weil

Sterling Wells

Patrick Woody

Samira Yamin

Iris Yirei Hu

Haena Yoo

Torie Zalben

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2017 New York Grantees” title=”2017 New York Grantees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”10″ include_categories=”48″ show_title=”on” show_categories=”on” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2017 New York Nominees” title=”2017 New York Nominees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Jessica Alazraki

Morgan Bassichis

Hannan Beerman

Morgan Blair

Lex Brown

Maria Calandra

Andrew Cannon

Erika Ceruzzi

Courtney Childress

Oscar Cornejo

Pamela Council

Julie Curtiss

Emily Davidson

Lizzy De Vita

Vincent Dermody

Jes Fan

Kati Gegenheimer

Eduardo Gil

Maggie Gladstone

Yulan Grant

Jenna Gribbon

Allison Hamilton

Matt Hansel

Ilana Harris-Babou

Delphine Hennelly

Emily Henretta

Lucia Hierro

Sacha Ingber

Roberto Jamora

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Erin Jones

Haley Josephs

Miatta Kawinzi

Antone Konst

Peter LaBier

Sigrid Lauren

Maia Ruth Lee

Dante Lentz

Dana Lok

Stuart Lorimer

Emily Ludwig Shaffer

Ioana Manolache

Daniel Matthews

Mary Mattingly

Julia Medynska

Grace Metzler

Irini Miga

Matt Mignanelli

Ander Mikalson

Vincent Minor

Monica Mirable

Andria Morales

Nontsikelelo Mutiti

Qinza Najm

Joshua Nierodzinski

Chris Oh

Sondra Perry

Christa Pratt

Alexander Puz

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Shellyne Rodriguez

Alyse Ronayne

Carlos Rosales-Silva

Brie Ruais

Mason Saltenelli

Matthew Schrader

Alexandra Seiler

Ashley Seong

Calvin Siegel

Tuesday Smilie

Sable Elyse Smith

Willie Stewart

Diamond Stingily

Matthew Stone

Vincent Stracquadanio

Alex Strada

Alina Tenser

Emmy Thelander

Johanna Tiedtke

Dylan Vandenhoeck

Jessica Vaughn

Gabrielle Vitollo

Nat Ward

Rachel Williams

Wilmer Wilson IV

Jesse Wine

Dolores Zorreguieta

Jose Zuniga

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2017 Los Angeles Grantees” title=”2017 Los Angeles Grantees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”10″ include_categories=”44″ show_title=”on” show_categories=”on” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2017 Los Angeles Nominees” title=”2017 Los Angeles Nominees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Francisco Alarcon

Oscar Alvarez

Shagha Ariannia

Sarah Gail Armstrong

Patrick Ballard

Raul Baltazar

Jack Bangerter

Erik Benjamins

Stephen Berkman

April Bey

Johanna Breiding

Maura Brewer

Tanya Brodsky

Artemisa Clark

Heather Cleary

Derek Corns

Beatriz Cortez

Sam Davids

Sara Debevec

Kristin Dickson-Okuda

Sarah Dougherty

Sid Duenas

Tom Dunn

Kelman Duran

Jamie Felton

Jackie Feng

Patricia Fernandez

Luke Fischbeck

Bella Foster

Andrew Freire

Jackie Friedberg

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Nikita Gale

Pilar Gallego

Sonja Gerdes

Sara Gernsbacher

Laeh Glenn

Aimee Goguen

Helen Gu

Julia Haft-Candell

Rick Hager

Arshia Haq

Julie Henson

Ann Hirsch

Max Hooper Scheneider

Ashley Hunt

Hanna Hur

Yusuke Ito

Keenan Jay

Kate Johnston

Kara Joslyn

Ellen Khansefid

Julia Kouneski

Greg Kozaki

Becky Kunath

Young Joon Kwak

Rachel LaBine

Laub Laub

Galia Linn

Hailey Loman

Caleb Lyons

Chloe Maratta

Dustin Metz

 

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Dylan Mira

Sarah Miska

Olivia Mole

Star Montana

Chelsea Mosher

David Muenzer

Gala Porras-Kim

Christina Quarles

Elliot Reed

Kevin Reinhardt

Jennifer Rochlin

Monica Rodriguez

Asha Schechter

Esteban Schimpf

Paul Sepuya

Roni Shneior

Sam Shoemaker

David Shull

Ramon Silva

Sonya Sombrueil-Cohen

Mike Stoltz

Conor Thompson

Clarissa Tossin

Noon Tran

Valerie Veator

Mark Verabioff

Alice Wang

Fleurette West

Kandis Williams

John Zappas

Barak Zemer  

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2016 New York Grantees” title=”2016 New York Grantees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”10″ include_categories=”40″ show_title=”on” show_categories=”on” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2016 New York City Nominees” title=”2016 New York City Nominees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

 

Becca Albee

Kari Altmann

David Antonio Cruz

Salome Asega

Noah Baker

Chloë Bass

Genesis Belanger

Vanessa Belli

Chris Bogia

Andrew Brehm

Michael Paul Britto

Elliott Brown, Jr.

Heather Bursch

Esteban Cabeza de Baca

Christopher Carroll

Allen Hung-Lun Chen

Sam Cockrell

Mauricio Cortes

Simon Courchel

Mike Crane

Logan Criley

Damien Davis

Danielle Dean

Lizzy De Vita

Chris Domenick

Omari Douglin

Kerry Downey

John Edmonds

Teto Elsiddique

Olivia Erlanger

Ashley Epps

Allison Evans

Elizabeth Ferry

Enrique Figueredo

Raque Ford

Derek Fordjour

Amanda Friedman

Jonathan Gardenhire

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

 

Doreen Garner

Aaron Gemmill

Tal Gilboa and Elizabeth Stehl Kleberg

Anna Glantz

Jonathan Gonzalez

Reina Gossett

Jonah Groeneboer

Patrick Gort

Shanti Grumbine

Bing Han

Sylvia Hardy

Shadi Harouni

Ilana Harris-Babou

Tomashi Jackson

Ariel Jackson

Steffani Jemison

João Enxuto & Erica Love 

Miatta Kawinzi

Valerie Keane

Baseera Khan

Jonah King

Aidan Koch

Dominika Ksel

Kia Labeija

Christina Leung

Dani Levine

Jen Liu

Jodie Lyn-Kee-Chow

Kara Lynch

Caitlin MacQueen

Melanie Mclain

Yuri Masnyj

Joiri Minaya

Eric Mistretta

Azikiwe Mohammed

Alva Mooses

Andria Morales

Martin Murphy Murphy

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

 

Sara Murphy

Augustus Nazzaro

Erin O’Keefe

Chris Oh

Giovanna Olmos

Annie Pearlman

Elle Perez

Sondra Perry

Krista Peters

Sunita Prasad

Nicole Reber

Caris Reid

Shellyne Rodriguez

Adrianne Rubenstein

Amelia Saddington

Keisha Scarville

Jessica Segall

Zachary Skinner

Sable Elyse Smith

J. Soto

Zoran Starcevic

Rachel Stern

Grant Stoops

Alina Tenser

Katherine Toukhy

Erik Moskowitz | Amanda Trager

Denise Treizman

Amanda Turner Pohan

Stefanie Victor

Nat Ward

Cameron Welch

Kyle Williams

Marisa South Williamson

Jimmy Yakimicki

Dolores Zorreguieta

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”2016 Los Angeles Grantees” fullwidth=”off” posts_number=”10″ include_categories=”34″ show_title=”on” show_categories=”off” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”10″ include_categories=”34″ show_title=”on” show_categories=”on” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2016 Los Angeles Nominees” title=”2016 Los Angeles Nominees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Lilly Aldriedge

Jonas N.T. Becker

Benjamin Boatright

Jakob Brugge

Rebecca Bruno

Andrew Cameron

Alex Chaves

Young Chung

Stephen Collier

Sterling Crispin

Cameron Crone

Lauren Davis Fisher

Timo Fahler

Becket Ming Flannery

Amy Garofano

Meghan Gordon

Arshia Fatima Haq

Kenyatta A.C. Hinkle

Brandon Drew Holmes

Kate Kendall

Aragna Ker

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Gelare Khoshgozaran

Julia Kouneski

Nick Kramer

Young Joon Kwak

Kang Seung Lee

Nicole Lesser

Hailey Loman

Sofia Londoño

Nuttaphol Ma

Nevine Mahmoud

Miwa Matreyek

Robert Moreland

Paul Pescador

Gala Porras-Kim

Lúcia Prancha

Nicole Rademacher

Heather Rasmussen

Lee Relvas

Sandy Rodriguez

Rachelle Rojany

Kathleen Ryan

Aaron Sandnes

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Laura Schawelka

Marty Schnapf

Sean Shim-Boyle

Soyoung Shin

Matt Siegle

Mike Slack

Nora Jane Slade

Daniel R. Small

Gabie Strong

Marisa Takal

Sergio Torres-Torres

Alice Wang

Lisa Diane Wedgeworth

Tessie Salcido Whitmore

Saskia Wilson-Brown

Emily Wing

Suné Woods

Patch Wright

Samira Yamin

Meital Yaniv

Jenny Yurshansky

Michael Zahn

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2015 New York City Grantees” title=”2015 New York City Grantees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”10″ include_categories=”31″ show_title=”on” show_categories=”off” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”2015 New York Grantees” fullwidth=”off” posts_number=”8″ include_categories=”33″ show_title=”on” show_categories=”off” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off” background_image=”http://www.remahortmannfoundation.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” transparent_background=”off” background_color=”#ffffff” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2015 New York Nominees” title=”2015 New York Nominees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Becca Albee

Ruby Onyinyechi Amanze

Sam Anderson

Nobutaka Aozaki

David Armacost

Philip Ashley

Darja Bajagić

Itziar Barrio

Chloë Bass

Bridget Batch

Leah Beeferman

Keren Benbensity

Cheryl Bentley

Leonardo Benzant

Andrea Bergart

Christian Berman

Tess Bilhartz

Chris Blue

George Bolster

Michael Britto

Ben Thorp Brown

Janaye Brown

Jonathan Butt

Esteban Cabeza de Baca

Maria Calandra

Melissa Calderón

Meghan Calhoun

Cristina Camacho

Nathan Carey

Gregory Carideo

Kristi Cavataro

Lea Cetera

Sarah Chacich

Jonathan Chapine

Daniel Chew

Dachal Choi

Sophia Cleary

Cammi Climaco

Drea Cofield

Deville Cohen

Brandon Coley Cox

Dennis-RedMoon Darkeem

Raul De Nieves

Jared Deery

Dana DeGiulio

Chris Domenick

Lydia Dresser

Micaela Durand

Oasa DuVerney

Janna Dyk

Olivia Erlanger

Claire Falkenberg

Brendan Fernandes

Elizabeth Ferry

Aaron Fowler

Marley Freeman

MaDora Frey

Motoko Fukuyama

Mariana Garibay Raeke

Doreen Garner

Shirine Gill

Adam Gordon

Alyssa Gorelick

Jonah Groeneboer

Ban Hagari

Tamar Helpern

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Raina Hamner

Matthew Hansel

Sylvia Hardy

Ali Harrington

Meena Hasan

Robyn Hasty

Curran Hatleberg

Patrice Helmar

Daniel Herschlein

Christian Hincapie

Jen Hitchings

Rebecca Watson Horn

Joseph Imhauser

Ariel Jackson

Esteban Jefferson

Sarah Johansen

Stacie Johnson

Roman Kalinovski

Christopher Kardambikis

Marie Karlberg

Jordan Kasey

Valerie Keane

Bradford Kessler

Amy Khoshbin

Jee Kim

Marie Koetje

Lilian Kreutzberger

Shaun Krupa

M. Lamar

Doron Langberg

Snejina Latev

Karen Lee

Sofia Leiby

Erin Leland

Elissa Levy

Rachel Libeskind

Rotem Linial

Dana Lok

Katie Loselle

Lia Lowenthal

Alex Mackin Dolan

MaryKate Maher

Sakura Maku

Nikki Maloof

Carlos Martiel

Michelle Matson

Panagiotis Mavridis

Andrea McGinty

Leeza Meksin

Anna Mendes

Troy Michie

Andria Morales

Rachelle Mozman

Jasmine Murrell

Nontsikeleo Mutiti

Trokon Nagbe

Robert Nava

Dylan Nelson

Meredith Nickie

Christopher Oh

Jeanine Oleson

Lorella Paleni

Ruth Patir

Mitch Patrick

Antonia Perez

Sandra Perry

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Shani Peters

Nikholis Planck

Hayal Pozanti

Ronny Quevedo

Joe Riley

Kenny Rivero

Kenya (Robinson)

Shellyne Rodriquez

Javier Romero

Steven R Rose

Victoria Roth

Alan Ruiz

Leigh Ruple

Tara Ruth

Jahi Sabater

Gabriela Salazar

Henry Sanchez

Rafael Sánchez

Gretchen Scherer

Jessica Segall

Aida Šehović

Tschabalala Self

Irgin Sena

Eric Shaw

Michael Shea

Anna Shukeylo

Andy Šlemenda

Willie Wayne Smith

Rita Sobral Campos

Aaron Suggs

Liz Sweibel

Brett Swenson

Matthew Taber

David Andrew Tasman

Alina Tenser

Mirland Terlonge

Ezra Tessler

Tracy Thomason

Adam Thompson

Terttu Uibopuu

Zahar Vaks

Olivia Valentine

Jessica Vaughn

Stefanie Victor

Jeff Vreeland

Max Warsh

Annette Wehrhahn

Caroline Wells Chandler

Owen Westberg

Kristof Wickman

Forrest Williams

Jonathan Williams

Kyle Williams

Joe Winter

Ofer Wolberger

Audra Wolowiec

Jody Wood

Caroline Woolard

Zoë Wright

Ezra Wube

Shahar Yahalom

Coco Young

Natalia Yovane

Davide Zucco

David Louis Zuckerman

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” background_color=”#a52125″ inner_shadow=”off” parallax=”off” background_image=”http://remahortmann.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” parallax_method=”css”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2015 Los Angeles Grantees” title=”2015 Los Angeles Grantees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”10″ include_categories=”31″ show_title=”on” show_categories=”off” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” background_color=”#a52125″ inner_shadow=”off” parallax=”off” background_image=”http://remahortmann.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” parallax_method=”css”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2015 Los Angeles Nominees” title=”2015 Los Angeles Nominees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Carmen Argote

Shagha Ariannia

Lindsay August-Salazar

Patrick Ballard

Neal Bashor

Rochelle Botello

Kate Brown

Jakob Brugge

Andrew Cameron

Sean Cassidy

Audrey Chan

Markeith Chavous

Josh Cho

Milano Chow

Sydney Croskery

Patrisse Cullors

Megan Daalder

Kelman Duran

Kate Durbin

Rafael Esparza

Mariah Garnett

Samantha Goodman

Meghan Gordon

Yaron Michael Hakim

Lauren Halsey

Ariel Herwitz

EJ Hill

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Dorothy Hoover

Iris Yirei Hu

Jibade-Khalil Huffman

G.X. Jupitter-Larsen

Stanley Kaplan

Devin Kenny

Katie Kline

Nick Kramer

Bessie Kunath

Rachel LaBine

Ann Le

Sophie Lee

Rebecca Lieb

Hailey Loman

Nancy Lupo

Lauren Mackler

Ashley Macomber

Elana Mann

Emily Marchand

Nicolas Miller

Dylan Mira

John Monn

Simone Montemurno

Esmeralda Montes

Jennifer Moon

Julie Moon

Elizabeth Nurenberg

Eamon Ore-Giron

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

M P A

Taisha Paggett

Marcus Perez

Suzy Poling

Lauralee Pope

Dominic Quagliozzi

Kari Reardon

Christopher Richmond

Marco Rios

Sandy Rodriguez

Albert Samreth

Aili Schmeltz

Martin Schnapf

Julie Shafer

Cammie Staros

Martine Syms

Caroline Thomas

Lee Thompson

Ada Tinnell

Keith J. Varadi

Stephen Walters

Brica Wilcox

Dee Williams

Rosten Woo

Julie Tolentino Wood

Samira Yamin

Etienne Zack

Barak Zemer

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” background_color=”#a52125″ inner_shadow=”off” parallax=”off” background_image=”http://remahortmann.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” parallax_method=”css”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2014 New York Grantees” title=”2014 New York Grantees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_portfolio admin_label=”Portfolio” fullwidth=”off” posts_number=”10″ include_categories=”29″ show_title=”on” show_categories=”off” show_pagination=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”on” background_color=”#a52125″ inner_shadow=”off” parallax=”off” background_image=”http://remahortmann.org/wp-content/uploads/2014/05/texture-deep-red_99395.png” parallax_method=”css”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”2014 New York Nominees” title=”2014 New York Nominees” background_layout=”dark” text_orientation=”left” /][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Tisch Abelow

Amanda Alfieri

Sam Anderson

Inna Babaeva

Yevgeniya Baras

Joell Baxter

Aisha Bell

Cara Benedetto

BFFA3AE 

Julia Bland

Joseph Brittain

James Brittingham

Dora Budor

Esteban Cabeza de Baca

Camel Collective (Anthony Grave& Carla Herrera-Prats)

Eric Carlson

Lisa Cobbe

Seth Cohen

Aisha Cousins

Sonia Louise Davis

Abigail DeVille

Michael Dotson

Casey Jane Ellison

Zachary Fabri

Elizabeth Ferry

Shannon Finnegan

Ernst Fischer

Stacy Fisher

Raque Ford

Wojciech Gilewicz

Tamara Gonzales

Erik Gonzalez

Carrie Gundersdorf

Henry Gunderson

Ben Hagari

Ali Harrington

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Heather Hart

Amber Hawk Swanson

Rachel Higgins

Heidi Howard

Duron Jackson

Terrance James

Roberto Jamora

Kristen Jensen

Matthew Jensen

Lisa Jo

Stacie Johnson

Marie Karlberg

Valerie Keane

Ann Kelly

Doron Langberg

Ryan Lauderdale

Kristina Lee

JC Lenochan

Cassandra Levine

Eric Nathaniel Mack

Jared Madere

Sara Magenheimer

Sakura Maku

Pedro Neves Marques

Win McCarthy

Joy Mckinney

Emma McMillan

Glendalys Medina

Saul Melman

Romina Meric

Troy Michie

Irini Miga

Jason Mitcham

Meleko Mokgosi

Ivan Monforte

Cathleen Mooses

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]